A blog célja a ZTE (FC) mindenkori felnőtt csapata által tétmeccseken hordott mezek - lehetőség szerinti minél részletesebb és pontosabb - bemutatása; statisztikákkal fűszerezve. (Az egyes bejegyzések tartalma idővel bővülhet.)

2020. december 23., szerda

Sportszár-gondok

Nem kell megijedni, nincs nagy baj, de azért egy apróságra felhívnám a figyelmet. A kék mezhez megszokott sportszárból, úgy néz ki, nincs elegendő a klubnál. A tavalyiból biztosan elhasználódott néhány pár, és elsősorban az újonnan érkezők már másik modellből kaptak. Az ősszel öt fordulóban került elő a kék mez (5., 6., 7., 11., 15.), mindegyiken megfigyelhető a jelenség.(A másodosztályban a fehér sportszárak is keveredtek, kinek fekete Puma logó-s jutott, kinek kék.)
Még véletlenül sem a mezekkel foglalkozó kollégát okolnám ezért, feltételezem, abból 'főz', ami a szertárban a polcon van. Talán nem érkezett meg a rendelés? Vagy kifutó szériáról lehet szó? Akkor viszont cseréljük le az összeset, legalább a hivatalos mérkőzések idejére.
Sokak szemében szőrszálhasogatásnak tűnhet (és nem is ezen múlik a sikeres szereplés), de egy magát profinak valló klubnál - szeretném azt hinni, hogy Egerszegen is ez a helyzet - próbáljunk meg legalább 10 teljesen egyforma szerelésben kiállni!
(kapussal most nem foglalkoztam, speciális eset)


2020. december 21., hétfő

Érdekesség 12.

Korábban is felmerült már bennem a most látható mez bemutatása, de nem tétmeccsről van szó, ezért elvetettem az ötletet. Az 'Érdekesség'-sorozatban azonban jól elfér, több okból is. Egyrészt egyedi mezről van szó a jelenlegi formájában, másrészt az ellenfél Európa-szerte ismert csapat, még ha a 2007-2008-as idényben csak a 8. helyen végeztek is (tegyük hozzá, feljutóként), kiharcolva az Intertotó-kupában való indulást. Az isteni Diego egykori csapata barátságos mérkőzésen 1-1-es döntetlent ért el Egerszegen 2008 nyarán.



2020. december 12., szombat

Érdekesség 11.

A védelem stabil, a középpálya nagyszerű, a csatárok ontják a gólokat. Már csak egy kabalaállat hiányzott...
Íme, megérkezett hozzánk Zala Zalán! A harmadik számú - fekete - mez speciális verzióját kapta, OTP Bank Liga logó nélkül, saját névre feliratozva. A számozásra egyetlen ésszerű magyarázatot találok, mégpedig a centenáriumi évet (1920-2020), mivel a keretben már foglalt a 20-as. A választás pedig azért esett rá, mert a "szarvas amellett, hogy a magyar népi hagyományokban jól ismert és kedvelt állat, impozáns megjelenésével a Zala megyei erdők királya".


2020. december 5., szombat

Érdekesség 10.

A tavalyi szezon végére megkedvelt harmadik számú mez most visszatér, egyedi formában. A "Köszönet a hősöknek!" felirat a címer alatt az egészségügyi dolgozóknak szól; országosan, de különösen megyei szinten, elismerve és megköszönve mindenkori áldozatos munkájukat.
A 12. és 13. fordulót (Mezőkövesd, Ferencváros) biztosan feketében játssza le a csapat, majd - a klub tájékoztatása szerint - a második mérkőzést követően, jótékonysági akció keretében, a mezek megvásárolhatók lesznek a shop-ban. Az értékesítésből befolyt összeget a klub a Zala Megyei Szent Rafael Kórház számára ajánlja fel.



2020. október 23., péntek

Kivétel 4/5.

Az évfordulóról pár nappal lekésve jöhet a harmadik forduló, amelyben ismét kemény erőpróba várt a csapatra. Spanyolországba utaztak, hogy a madridi királyi gárdával vegyék fel a versenyt. A végeredmény - még a hat kapott góllal is - reális, de nincs még vége, jön majd Pestre a Real is...



2020. október 17., szombat

Kivétel 5.

Ezt a bejegyzést eredetileg Babati Benjaminnak szántam, de nem vagyok szomorú amiatt sem, hogy végül Könyves Norberté lett. Mégpedig a magyar nemzeti csapatban 15.-ként bemutatkozó (és 5.-ként gólt szerző) Zete-játékosé. A bejegyzésnek témát adó mérkőzés óta a második pályára lépésén is túl van a válogatottban.

Illik megemlíteni az elődöket is, akik kék-fehérből öltöztek piros-fehér-zöldbe (időrendben): Péter Zoltán, Kereki Zoltán, Soós István, Horváth I Attila, Lendvai Miklós, Sebők József, Egressy Gábor, Szamosi Tamás, Kenesei Krisztián, Waltner Róbert, Urbán Flórián, Molnár Balázs, Koplárovics Béla, Sebők Vilmos.


2020. október 12., hétfő

Érdekesség 9.

Valahol örülök is, meg nem is annak, ami a bejegyzésben szerepel. Egyrészt örülök, mert a klubnál is eszébe jutott valakinek valami ahhoz hasonló, amit már egy korábbi bejegyzésben (https://zetemezek.blogspot.com/2019/12/100-ev-e-100-ev.html) említettem. Másrészt nem örülök, mégpedig a konkrét megvalósítás miatt. Ha már díszes, a 100 évre utaló címer, akkor miért nem a mérkőzéseken használt mezeken (van erre számos példa a futball világából) jelenik meg? És ha már zöld mez, akkor lehetett volna harmadik számúként bevetni, esetleg a mezhez jobban passzoló zöld-fehér címerrel.




2020. szeptember 27., vasárnap

Kivétel 4/4.

A csoportkör második fordulójában egyenesen a címvédő amszterdami AFC Ajax látogatott Budapestre, ami az első hazai találkozója volt a sorozatban a Ferencvárosnak. A végeredmény reálisnak mondható, bár az öt kapott gólból három is a 80. perc után született, a szünetben pedig még 0-0 volt az állás.
A sűrűbb csíkozású mez most mutatkozott be a Bajnokok Ligájában (és még a következő mérkőzésen is szerepet fog kapni).



2020. szeptember 13., vasárnap

Kivétel 4/3.

"Nyilas indul meg előre. Vincze Ottó jön! Lerántják...nem lehet lerántani! Ott a csel! Hohó! Hohó! Hohó! Vincze Ottó! Hát, kérem szépen, három a magyar igazság. És ez a fiú ma este egy nagy játékos lett. Vincze Ottó! Három nulla arányban vezet a Ferencváros a Grasshoppers ellen." (Knézy Jenő)



2020. szeptember 4., péntek

Emlékeztető - 'Hiú ábránd, avagy: hanyas vagy? 79-es?'

A helyzet idén sem változott, a tavalyi termésnek majdnem a fele már az első fordulóban megvolt (7/3), a 29-es lélektani határt jócskán átlépve. Korábbi véleményemet fenntartva, ajánlom mindenki figyelmébe korábbi bejegyzésemet:

2020. augusztus 23., vasárnap

Kivétel 4/2.

Két hét telt el az első mérkőzés óta, jöhet a hazai visszavágó. A mez ugyanaz, a számozás változott (nem csak a betűtípus, hanem egyes játékosoké is, nem mindenki játszott a sorozatban állandó számozással); a kapusmez némileg módosult. Ennek ellenére: megvan a csoportkör!



2020. augusztus 9., vasárnap

Kivétel 4/1.

A kivételek sorozatban először következik olyan, ami nem Zete-mez (és nem is kosárlabda). Viszont nem távolodunk el nagyon a csapattól, mivel - mondhatjuk - baráti alakulat klasszikus meze következik. A Ferencváros 1995 őszi Bajnokok Ligája szereplését dolgoztam fel (ami nem csak a csapat saját szurkolóinak, hanem országosan is emlékezetes sorozatot jelent), a selejtező-párharctól kezdve, végig a csoportmeccseken. Ez összesen 8 találkozót jelent, mezőny és kapus mezeket egyaránt. De, hogy izgalmasabb legyen, meccsekre bontva teszem közzé, mindig az adott meccs évfordulóján. Az idei év erre pont alkalmas, mivel 25 éve történt eseményekről van szó.

A selejtezőkör első meccse, idegenben, minimális győzelemmel, és a gólszerző mezével:



2020. augusztus 5., szerda

Kivétel 3.

A 'Kivétel' sorozatba került az alábbi darab, mivel nem az első csapat mezéről van szó, hanem a másodikéról. Az újjáalakuló és a harmadosztályban induló csapat lényegében ugyanazt a garnitúrát használja (az első forduló alapján), apróbb egyszerűsítésekkel (kevesebb reklám, ill. felirat).













2020. július 25., szombat

Érdekesség 8.

A bejegyzés két témát érint, de a kettő között minimális az eltérés, ezért egyben szeretném bemutatni. Lényegében ugyanarról van szó (kis módosítással), csak az alkalom változik. Az első verzió a klub alapításának 100 éves évfordulójára kiadott póló - kék és fehér színben -; a második pedig a kéknek egy módosított verziója (bennmaradás, ráadásul a tulajdonos cége is kerek évfordulót ünnepel), amit a csapat tagjai vettek fel az utolsó fordulóban rendezett, meccs utáni ünnepléskor. Extra: a 100 éves logó bemutatója.






2020. július 2., csütörtök

Statisztika 8.

A napokban befejeződött 2019-2020-as szezon statisztikai része következik.








2020. június 28., vasárnap

2019-2020, diadalmas befejezés

Sikerült befejezni a 25. forduló után félbeszakadt bajnokságot, ami látványos és eredményes játékot hozott a csapat részéről (Már-ton Ga-bi!). Az elsődleges cél - a bennmaradás - a 31. fordulóban megvalósult; az újraindulás óta lejátszott 8 fordulóból 7-ben a harmadik számú mezt használva. A szezon elején idegenkedtem tőle, de mostanra megkedveltem, látva a 'fekete sereg' tavaszi előrenyomulását.
Gólkirályt is avathattunk (erről talán majd később is, a statisztikai részben) Radó András személyében, aki negyedikként érte ezt el a klub első osztályú történetében. Arról nem érdemes vitatkozni, hogy a 13 gól sok-e, vagy kevés (szerintem is kevés egy gólkirálytól), de az ellenfeleknek ugyanúgy megvolt a lehetőségük, hogy többet rúgjanak. Nem tették. Pont.





2020. június 15., hétfő

Statisztika 7.

Amikor a bejegyzés anyagát elkezdtem összeállítani, még nagyon aktuálisnak tűnt a dolog a hétvégi forduló fényében. Bobál Gergely klasszikus mesterhármasa szolgáltatta hozzá az apropót, később azonban meglepődve tapasztaltam, hogy hivatalosan öngólnak minősítette a mélyen tisztelt Szövetség a második találatot. Akár tetszik, akár nem, statisztikát hivatalos adatok alapján készítek, ezért Bobál góljai nélkül álljon itt a klub történetének (1957-től) egy meccsen legalább három gólt szerző játékosainak listája. (elsődleges rendezési szempont a gólok száma, onnantól az idősorrend működik)