A blog célja a ZTE (FC) mindenkori felnőtt csapata által tétmeccseken hordott mezek - lehetőség szerinti minél részletesebb és pontosabb - bemutatása; statisztikákkal fűszerezve. (Az egyes bejegyzések tartalma idővel bővülhet.)

2019. december 13., péntek

100 év-e a 100 év?

Nem kötözködés, de én nem szeretem, amikor azt mondják, hogy a klub 2020-ban száz éves lesz. Az lehet, hogy 100 éve alapították (bár teljesen biztosat talán erről sem lehet tudni), de nem lesz még 100 éves. A 'nem létezés' éveit nem számítanám bele. Tudom, ez egy furcsa helyzet, de matematikailag is így helyes.
Ha viszont elfogadjuk (ha már rajtam kívül mindenki így tekint rá), hogy 100 éves lesz a klub, akkor én örömmel vennék valami extrát a centenáriumi mezünkre. Akár egy plusz feliratot, megemlékezve a jeles alkalomról; vagy, ami más csapatoknál is népszerű megoldás, egy ünnepi, feldíszített címert a megszokott helyére.
Ehhez egy két ötletet is mellékelek (több verzióban), hozzátéve, hogy ennek sem vagyok híve. Mezek tekintetében is csak a ténylegesen használtakkal foglalkozom, a fantázia mezek, tervezgetések nem érdekelnek.





2019. december 7., szombat

Two rule, one kapus

Úgy néz ki, hogy kapusunk tényleg van, ezen a poszton nincs probléma. A szezon során eddig lejátszott bajnoki meccseken használt kapusmezek összeállítása következik.




2019. november 21., csütörtök

Osztályozó 1994

Rövid időn belül két kiesés (1988-1989, 1991-1992); mindkétszer kétéves másodosztályú száműzetés után sikerült a feljutás az első osztályba, mindkét alkalommal osztályozóval (előbb a Debrecen, majd a Siófok ellen). Most az 1994-es osztályozó két mérkőzésének meze következik.


2019. október 11., péntek

Kivétel 1.

A blog célja semmit sem változik jelen bejegyzés közzétételével, ennek ellenére előfordulhat, hogy nem ez lesz az egyetlen kivétel, és időnként jelentkezem más mezekkel is (akár más sportágból). Ezek jellemzője lehet, hogy valamiért emlékezetes szerelésről van szó, vagy a hozzá kapcsolódó esemény fontos, esetleg csak személyes kedvencnek tekinthető.

Az első kivétel esetében még mindig Zetéről van szó, viszont sportágat váltunk, mivel a férfi kosárcsapat 2010-es emlékezetes duplázását - bajnoki és kupa elsőség - szeretném megörökíteni (mindkét esetben a döntő összecsapást; kupa esetében ez egyértelmű, bajnokság tekintetében pedig a döntő utolsó, 4. mérkőzését).



2019. szeptember 8., vasárnap

Hiú ábránd, avagy: hanyas vagy? 79-es?

Ezzel a véleményemmel, lehet, hogy egyedül vagyok, de örülnék, ha egyszer még olyan Zetét láthatnék, ahol a mezszámok maximum értékét a keret nagysága határozza meg (az 1-es, 12-es, 23-as a kapusoké, a mezőnyben nem ragaszkodnék posztonkénti számozáshoz), nem egyéb tényezők, így elkerülhetnénk a futball hagyományaihoz méltatlan, de mostanra már teljesen elfogadottnak tartott számozási rendszert (ami inkább az észak-amerikai földrész hagyományos sportágaiban honos). A bajnoki címig nem is volt különösebb gond, a 2-essel kezdődő kétjegyű számok jelentették a maximumot. 2002 ősztől viszont Egerszegen is elindult a folyamat, ami a mai napig tart (bár voltak üdítő kivételek is, 2008-2009, 2009-2010, 2010-2011 szezonokban (lényegében Csank időszaka) mindenki 30 alatt maradt).
A jelen bejegyzésben csak az NB I-ben, NB II-ben pályára lépőket vettem figyelembe 2002 őszétől a mai napig (később is frissítve), 30-astól felfelé. A már nem létező Ligakupában, ahol sokszor a fiatalok játszottak, számozás szempontjából még rosszabb a helyzet; belegondolni is rossz, ezért nem is teszem.





2019. augusztus 27., kedd

Érdekesség 5.

A kilencvenes évek második felében jelent meg először, majd a kétezres években vált általánossá a névadó szponzor jelenléte a magyar labdarúgás első osztályában. A többségében sörgyárak által támogatott idényekben - kötelező jelleggel - a mezeken is megjelent a szezon logója, ezeket mutatom most be (természetesen, csak a Zete-mezek tekintetében).


2019. augusztus 18., vasárnap

A sas leszállt

Elnézést, 2Rule. Ezt a két madarat mindig összekeverem...
A lényeg, hogy másfél év után ismét mezgyártót váltott a klub, a Puma helyére érkezett a 2Rule. Már egészen megkedveltem az előzőt, az újjal viszont még nem barátkoztam meg. Az biztos, hogy érdekes színfoltja lesz a Zete meztörténetének.




2019. augusztus 9., péntek

2018-2019, visszatérés hét év után

Remélhetőleg sokáig ez lesz az utolsó másodosztályú szezon.
A Puma mezeket már az előző szezonnál is dicsértem, viszont a harmadik számú mezzel kapcsolatban csak annyit tudok elmondani, hogy legalább annyira felesleges, mint amilyen érdekes színű.



























2019. május 22., szerda

Statisztika 1.

Eredetileg nem terveztem statisztikai részt, de úgy gondolom, negatív hatással biztos, hogy nem lesz a blogra. Az első osztályban eddig pályára lépett játékosok névsora olvasható a bejegyzésben. (A számozást csak abban az esetben használom, ha két vagy több játékos vezeték- és keresztneve is megegyezik. Ez néhol eltérhet a korabeli sportsajtóban megszokottaktól. Olyan is előfordul, hogy a lista nem indokolná a számozást, viszont magasabb célok igen. Itt konkrétan a különböző sorozatok adatainak összevonására gondolok, egy összesített nagy statisztika jövőbeni elkészítésére.) Frissítve 2020.06.30-ig.



2019. május 6., hétfő

Érdekesség 4.

Ami most következik, nem mez, de nem is lóg ki nagyon a sorból. A 2018-2019-es szezon 36. fordulójában, a Budafok ellen, matematikailag is biztossá vált a bajnoki cím. A meccs utáni ünnepléskor viselt póló szerepel a képen (a pezsgőfoltok nélkül).


Két kiegészítés tennék a bejegyzéshez. Az egyik a 37. forduló (utolsó hazai) utáni ünneplés pólója, a másik pedig az előzőeknek a shop-ban kapható, szurkolói verziója.